Зрењанинска гимназија наставља популаризацију хемије код зрењанинских основаца

И ове школске године Зрењанинска гимназија наставља реализацију амбициозног пројекта под називом ,,Да хемија буде занимљивија и лепша“. Овај пројекат, као и прошле године, има за циљ да инспирише и подржи талентоване ученике осмих разреда, из свих основних школа на територији општине Зрењанин, који иду на такмичење из хемије и показују посебно интересовање за хемију.

Сваке првог понедељка у месецу, Зрењанинска гимназија отвара врата своје хемијске лабораторије за ове младе ентузијасте. Под менторством Александра Раките, професора хемије у Зрењанинској гимназији, ученици ће имати прилику да се упусте у узбудљиве експерименте, дубље проуче хемијске концепте и развију своју хемијску стручност.

,,Позитивни утисци ученика осмака од прошле школске године и њихових наставника, навело нас је да наставимо сарадњу са зрењанинским основним школама и да ове школске године позовемо ученике осмих разреда да учествују у овом иновативном пројекту.“, истиче професор хемије Александар Ракита.

,,Ове школске године се пријавило 30 ученика из основних зрењанинских школа да похађају ову хемијску секцију у оквиру овог пројекта и надамо се да ће им се свидети путовање кроз лабораторијски рад.“, наставља професор Ракита, иначе координатор овог пројекта, који ће са овим ученицима радити у хемијској лабораторији Зрењанинске гимназије.

Пројекат ,,Да хемија буде занимљивија и лепша“ пружа напредак у образовању младих талената и обећава светлу будућност за хемијску науку у Зрењанину и околини.